Τετάρτη 30 Απριλίου 2014

Βέροια - ΠΑΣ 1-1 στο σημερινό φιλικό

Ο σκόρερ του ΠΑΣ Μπράνα Ίλιτς στο σημερινό φιλικό στη Βέροια.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στη Βέροια μεταξύ της τοπικής ομάδας και του ΠΑΣ. Ήταν μια άτυπη ρεβάνς από το πρώτο ματς στα Γιάννινα που έληξε με 1-0 υπέρ του «Άγιαξ».

Η Βέροια προηγήθηκε στο 7’ με σουτ φάουλ του Μπαργκάν και ισοφάρισε ο ΠΑΣ στο 45’ με κοντινό σουτ του Ίλιτς μετά από ασίστ του Τσάβεζ. Στο 75’ μακρινό σουτ του Λίλα σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι της Βέροιας.

Διαιτητής του αγώνα ο Μαντάκης με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο, Παρισσά του συνδέσμου Ημαθίας.

Οι συνθέσεις
ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Αποστολόπουλος, Σισοκό, Ουνγιαλίδης, Ντόγος, Μπάρμπας, Όστοϊτς, Βεργώνης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μάνος. Στην επανάληψη αγωνίσθηκαν και οι Καντιμοίρης, Ζεζίνιο, Μπεν, Γκονσάλες, Γεωργιάδης, Τζημογιάννης, Αμαραντίδης, Μεληκιώτης, Βέρτζος.

ΠΑΣ: Αμπάρης, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κρητικός (30’ Ίλιτς), Κοροβέσης, Σκόνδρας, Κυβελίδης, Γιάκος, Τσάβεζ, Μουσκάϊ, Χαρίσης.  Στην επανάληψη αγωνίσθηκαν και οι Κολιοφούκας, Σονγκό, Αυγενικού, Μπέριος, Λίλα, Βίλα, Στρούνα, Τζημόπουλος, Ιωάννου, Νάκος, καμπέρης.