Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

Λόπεθ: Παίξαμε καλύτερα από τον αντίπαλο

Οι δηλώσεις από τον Ισπανό προπονητή του Βόλου Άνχελ Λόπεθ

Ικανοποιημένος και από την εμφάνιση, πέραν της νίκης, έμεινε ο Άνχελ Λόπεθ από το 2-1 (με ανατροπή) του Βόλου επί του ΠΑΣ Γιάννινα. «Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, γιατί παίξαμε πολύ καλύτερα και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεχθήκαμε ένα γκολ στο δεύτερο λεπτό από ένα λάθος, όμως ελέγξαμε το παιχνίδι.

Γιαννίκης: Λόγω απραξίας δεν έχουμε τη διάρκεια που θέλουμε

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΠΑΣ Αργύρη Γιαννίκη

Ο προπονητής του ΠΑΣ Αργύρης Γιαννίκης σε δηλώσεις στη NOVA δήλωσε τα εξής: «Στο α’ ημίχρονο ήμασταν καλοί και βάλαμε γρήγορα γκολ. Για μένα κομβικό σημείο ήταν στις πέντε έξι αντεπιθέσεις που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο τις παίξαμε λίγο άτσαλα, που δεν βάλαμε ένα δεύτερο γκολ που θα μπορούσαμε ίσως να πετύχουμε.

Η νίκη στον Βόλο, οι μεγάλες ευκαιρίες στον ΠΑΣ!

Με ανατροπή στο β' ημίχρονο ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε 2-1 τον ΠΑΣ

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη ο ΠΑΣ στο Πανθεσσαλικό στάδιο, όπου έχασε 2-1 από τον ΝΠΣ Βόλος.