Γ. Πετράκης: Τον τελευταίο καιρό μας λείπει η ρέντα

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Γιάννης Πετράκης στη συνέντευξη Τύπου

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννης Πετράκης δήλωσε τα εξής: «Είμαστε όλοι ιδιαίτερα στενοχωρημένοι. Θέλαμε πάρα πολύ να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι, που ήταν το δεύτερο συνεχόμενο στην έδρα μας. Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Μπήκαμε στο παιχνίδι με το πάθος και την ένταση που εγώ θέλω ως προπονητής.

Ράσταβατς: Συγχαρητήρια στους παίκτες για τον βαθμό που πήραν

Ο Σέρβος προπονητής της Ξάνθης Μίλαν Ράσταβτας με τον διερμηνέα του στη συνέντευξη Τύπου

Ο προπονητής της Ξάνθης Μίλαν Ράσταβατς δήλωσε τα εξής: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τον βαθμό που πήραμε. Είχαμε κάποιες ειδικές καταστάσεις στην ομάδα με τραυματισμούς παικτών, αλλά είμαι χαρούμενος που έχουμε ένα γκρουπ από νέους και ταλαντούχους παίκτες που πήραν την ευκαιρία τους και έπαιξαν καλά.

"Ματιασμένος" φαίνεται ο ΠΑΣ τον τελευταίο καιρό (Video)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη 1-1. Άλλη μια απώλεια βαθμών για την τοπική ομάδα.

ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ

«Ματιασμένος» φαίνεται ότι είναι τον τελευταίο καιρό ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς δεν μπόρεσε να κερδίσει και το δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Ξάνθη.

Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2017

Ο Πετράκης επέλεξε 19 παίκτες για το ματς με την Ξάνθη

Η αποστολή του ΠΑΣ για το ματς με την Ξάνθη

Με την πρωινή προπόνηση ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ για τον αυριανό αγώνα (Σάββατο 25/11 ώρα 15.00) με την Ξάνθη που θα γίνει στο στάδιο «Ζωσιμάδες».

Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2017

Σε θέση μάχης ο "Άγιαξ" για το τρίποντο του Σαββάτου

Στην τελική ευθεία η προετοιμασία του ΠΑΣ για το ματς του Σαββάτου με την Ξάνθη

ΠΗΓΗ: ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝ

Μέσα στην πίκρα των τελευταίων ημερών από την ισοπαλία με Παναιτωλικό και ήττα από Απόλλωνα, προέκυψε χτες και ένα καλό νέο για τον ΠΑΣ, καθώς προπονήθηκε κανονικά ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης και μπορεί να τον υπολογίζει ο Πετράκης για το ματς του Σαββάτου.

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017

Έτοιμος και ο Χαλκιαδάκης για το ματς με την Ξάνθη

Με τον Χαλκιαδάκη η σημερινή προπόνηση του ΠΑΣ

Στο κανονικό πρόγραμμα μπήκε από σήμερα ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης και έτσι τέθηκε στη διάθεση του Γιάννη Πετράκη για το ματς του Σαββάτου με την Ξάνθη.

Ο Καραντώνης σφυρίζει το Σάββατο στα Γιάννινα

Ο Καραντώνης (φωτο) ορίστηκε στον αγώνα του ΠΑΣ με την Ξάνθη

Ο διαιτητής Δημήτριος Καραντώνης του συνδέσμου Ημαθίας θα διευθύνει τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη που θα γίνει το Σάββατο 25/11 και ώρα 15.00 στο στάδιο «Ζωσιμάδες» για την 12η αγωνιστική.

Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2017

Ο Μανώλης Σκούφαλης στο τιμόνι της ιστορικής Θύελλας

Ο Μανώλης Σκούφαλης στον πάγκο της ιστορικής Θύελλας Κατσικάς

Ο Μανώλης Σκούφαλης, που πριν από λίγο καιρό αποχώρησε από τον πάγκο του Ροδοτοπίου, ανέλαβε από σήμερα την τεχνική ηγεσία ης ιστορικής Θύελλας Κατσικάς.

Βλέπει μπροστά ο ΠΑΣ και δεν χάνει την αισιοδοξία του

Με υπομονή και δουλειά θα έρθουν πάλι οι επιτυχίες στον ΠΑΣ

Στον «Άγιαξ» κοιτάζουν την επόμενη μέρα, καθώς το Σάββατο υπάρχει το ματς με την Ξάνθη που θα γίνει πάλι στο στάδιο «Ζωσιμάδες».

Σε κυκλοφορία από σήμερα τα εισιτήρια του αγώνα με Ξάνθη

Σε κυκλοφορία τέθηκαν τα εισιτήρια του αγώνα. Η φωτογραφία είναι από το εκτός έδρας ματς με την Άλκμααρ

Από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ανακοινώθηκαν τα εξής: «Οι φίλοι της ομάδας μας μπορούν να προμηθεύονται τα εισιτήρια τους για τον αγώνα με την Ξάνθη το Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017 από τα γραφεία της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ από σήμερα Τρίτη έως και την Παρασκευή, και το Σάββατο από τα εκδοτήρια στο ΕΣΙ "οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ".

Σκόνδρας: Θα πάρουμε αλλού τους βαθμούς που χάσαμε

Ο Σκόνδρας δεξιά σε προπόνηση του ΠΑΣ και δίπλα του είναι ο Γιαννίκογλου

Κάθε άλλο παρά ικανοποιημένοι έμειναν στον ΠΑΣ για το ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 με τον Παναιτωλικό.

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Γ. Πετράκης: Είμαι ευχαριστημένος από την ομάδα, όχι από το αποτέλεσμα

Ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας έμεινε ο Γιάννης Πετράκης (στη φωτο με τον υπεύθυνο επικοινωνίας Κώστα Πεδιαδιτάκη)

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννης Πετράκης στη συνέντευξη Τύπου δήλωσε τα εξής: «Σήμερα πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απ’ όλα, εκτός από το αποτέλεσμα. Αν κάνουμε την αποτίμηση του παιχνιδιού, το α’ ημίχρονο ήταν από τα καλύτερά μας, προηγηθήκαμε, είχαμε προϋποθέσεις για 2ο γκολ και το διαχειριστήκαμε καλά.

Μ. Χάβος: Έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι

Ο Μάκης Χάβος με τον υπεύθυνο επικοινωνίας Χρήστο Στούμπο

Ο προπονητής του Παναιτωλικού Μάκης Χάβος δήλωσε τα εξής: «Έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι, που κάθε ομάδα είχε από ένα καλό ημίχρονο. Στο 1ο ημίχρονο, ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος.

Άφησε πίκρα η ισοπαλία 1-1 με τον Παναιτωλικό

ΠΑΣ - Παναιτωλικός 1-1 σε ένα μέτριο σχετικά παιχνίδι

Από ένα καλό ημίχρονο είχαν ο ΠΑΣ και ο Παναιτωλικός στο γειτονικό ντέρμπι που έληξε με σκορ 1-1.