Δευτέρα 29 Φεβρουαρίου 2016

Απίστευτο! Νίκη με 18-0 σε τοπικό αγώνα. Ένας παίκτης σημείωσε 10 γκολ

Η Φλόγα Πετσαλίου κέρδισε 18-0 την Α. Ε. Λαψίστας

Απίστευτο και όμως αληθινό. Στο ματς της Γ’ κατηγορίας Πετσάλι – Λαψίστα σημειώθηκε το σκορ τουλάχιστον της δεκαετίας στα τοπικά ερασιτεχνικά πρωταθλήματα, καθώς οι γηπεδούχοι κέρδισαν 18-0!! Εννέα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και άλλα εννέα γκολ στην επανάληψη.

Τα 10 από τα 18 γκολ της Φλόγας Πετσαλίου σημείωσε ο Γιώργος Γκουγιάννος. Κι αυτός πρέπει να είναι ο ρέκορντμαν των σκόρερ στα τοπικά πρωταθλήματα. Δεν έχουμε ξανακούσει άλλο παίκτη να έχει βάλει 10 γκολ σε ένα αγώνα. Ίσως ο Γιώργος Μπίμπης με το αρχείο του να μας φωτίσει καλύτερα. Τα υπόλοιπα 8 γκολ σημείωσαν οι Ζήσης (4),Γιάκης (2), Γαβρίλας, Παντούλης.

Το ματς ήταν για το πρωτάθλημα Γ’ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ και έγινε χτες το μεσημέρι στο γήπεδο Πετσαλίου με ρέφερι την Αικατερίνη Ζιώγα. Η συμπαθής ομάδα της Α. Ε. Λαψίστας αγωνίστηκε με 10 παίκτες, μη έχοντας άλλο στο δυναμικό της.