Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2015

Θρίλερ στο κύπελλο με παράταση και 6 αποβολές!

Έξι αποβολές σημειώθηκαν στον αγώνα Χουλιαράδων - Πεδινής που κρίθηκε στην παράταση

Για το κύπελλο ερασιτεχνών της ΕΠΣΗΠ το βράδυ της Τρίτης στο γήπεδο «Στάθης Τσανακτσής» έγινε ολονύχτιο θρίλερ στο ματς της Α. Ε. Χουλιαράδων με την Πεδινή, που κρίθηκε στην παράταση.
Η  κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 0-0 και στην παράταση κέρδισαν οι Χουλιαράδες με γκολ στο 114’ του Σουκουλιάνη. Το αξιοσημείωτο είναι ότι ο διαιτητής Γιώτης Κοσμάς έδειξε 6 κόκκινες κάρτες, δύο στους Χουλιαράδες και τέσσερις στην Πεδινή. Από τους γηπεδούχους αποβλήθηκαν στο 75’ με 2η κίτρινη κάρτα ο Κωνσταντίνος Πάνου και στο 118’ με απευθείας κόκκινη ο Βασίλης Αλεξίου. Από την Πεδινή αποβλήθηκαν στο 114’ με απευθείας κόκκινη ο τερματοφύλακας Μιχάλης Γκαραμέτσιος, στο ίδιο λεπτό ο Ραφαήλ Παγούνας με απευθείας κόκκινη (είχε μπει αλλαγή στο 66’ στη θέση του Ζαρογιάννη), πάλι στο 118’ που υπήρξε ένταση αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Στέφανος Αγγέλης και στι 112’ με 2η κίτρινη κάρτα ο Σπυρίδων Μπούκας.

-Η Πίνδος Κόνιτσας κέρδισε 1-0 τα Σερβιανά στο ΠΕΑΚΙ και πέρασε στην επόμενη φάση. Το γκολ της νίκης σημείωσε το 51' ο Πατσούρας. Οι νικητές έμειναν μς 10 παίκτες στις καθυστερήσεις λόγω αποβολής του Παναγιώτη Βλάχου που θα απουσιάσει από το ματς με τον Α. Ο. Σταυρακίου. Διαιτητής του αγώνα ο Ντάρας.

-Στο γήπεδο Λογγάδων ο τοπικός Τιτάνας κέρδισε 3-0 τον Απείθαρχο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.  Τα γκολ: 15’Λαδιάς 1-0, 20’ Στάθης με πέναλτι 2-0, 25’ Μάντζος με πέναλτι 3-0. Διαιτητής ο Δημητρίου.

Συνεχίζονται και σήμερα Τετάρτη οι αγώνες κυπέλλου με 11 συναντήσεις που είναι προγραμματισμένες για το απόγευμα. Αναλυτικά το πρόγραμμα: