Τετάρτη 31 Αυγούστου 2016

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό Θύελλα - Θεσπρωτός 1-1

Η Θύελλα ετοιμάζεται να εκτελέσει φάουλ με τον Γιαννάκη

Στο γήπεδο Κατσικάς (βοηθητικό) αναμετρήθηκαν σε φιλικό αγώνα η τοπική Θύελλα με τον Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας. Το ματς έληξε ισόπαλο 1-1 και ήταν καλό σε γενικές γραμμές, χωρίς να φανεί η διαφορά κατηγοριών, καθώς η Θύελλα είναι στην Α’ Ερασιτεχνική ΕΠΣΗΠ και ο Θεσπρωτός στη Γ’ Εθνική.

Προηγήθηκε η Θύελλα από το α’ ημίχρονο με 1-0 με εκτέλεση πέναλτι του Γιαννάκη και ισοφάρισαν στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με τον Ντόκο. Ο Θεσπρωτός έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις που εκτέλεσε ο Γιάκος και απέκρουσε ο γκολκίπερ της Θύελλας.

Καλή η διαιτησία του Δημητρίου και των εποπτών Κότορου, Διαμάντη του συνδέσμου Ηπείρου.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Γιάννης Καραφέρης): Τσακτσίρας, Μωραΐτης, Λισγάρας, Χαλιάσος, Λέκκας Στ., Ραγιάς, Τσιούρης, Β. Βαρτζιώτης, Κωσταμένας, Κίτσιος, Γιαννάκης. Αγωνίσθηκαν και οι Ντούσκος, Λισγάρας Π., Μπελεβέτης, Γκουβάς.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Λάζαρος Σέμος): Κωνσταντάκος, Πάνος, Μητσέλος, Ντινιωτάκης, Τζάλλας, Γιάκος, Σοκολάνι, Ντόκος, Μηνάς, Ηλίας. Αγωνίσθηκαν και οι Παππάς, Μπότσαρης, Πανταζής, Καλέσης, Αλεξίου, Μπίκας, Κυριακόπουλος, Καψιώχας.

-Το φιλικό ΠΑΣ Κράψης - Σούλι Παραμυθιάς δεν έγινε σήμερα και αναβλήθηκε για αύριο Πέμπτη στις 17.00 στην Κατσικά.