Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 2014

Ο Πανιώνιος με τη γλώσσα των αριθμών

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα είναι το σήμα κατατεθέν του φετινού Πανιώνιου. Ο "Κάνιο" από το λιμάνι πήγε στην πλατεία για καφέ.

ΠΗΓΗ: ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝ

Στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο θα παίξει ο ΠΑΣ Γιάννινα τη Δευτέρα και είναι ευκαιρία την αντίπαλη ομάδα με τη γλώσσα των αριθμών.
Ο Πανιώνιος στα 5 πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος έφερε τα εξής αποτελέσματα: Πανιώνιος – Εργοτέλης 2-1, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 2-1, Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης 2-1, Πανθρακικός – Πανιώνιος 1-0, Πανιώνιος – skoda Ξάνθη 1-1. Επίσης έδωσε ένα ματς κυπέλλου με τον Φωστήρα στη Νέα Σμύρνη που έληξε ισόπαλο 0-0. Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα στα 5 παιχνίδια που έδωσε έχει σημειώσει 6 γκολ, έχει 7 βαθμούς, 66 τελικές προσπάθειες, βάζει 1 γκολ ανά 11 τελικές προσπάθειες, έχει 2 ασίστ, 370 πάσες, 263 λάθη, κέρδισε 101 φάουλ και υπέπεσε σε 74. Οι παίκτες του έχουν πάρει 11 συνολικά κίτρινες κάρτες και έχει μία αποβολή (Χατζησαίας με 2η κίτρινη κάρτα στο ματς με τον Πανθρακικό και εξέτισε τη 1 αγωνιστική στο ματς κυπέλλου με Φωστήρα). Όσον αφορά τους σκόρερ, από 2 γκολ πέτυχαν Μπουμάλ, Γιάννου και από 1 οι Κολοβός και Μητρόπουλος.

Η ενδεκάδα σε συμμετοχές

Αν βγάλουμε από τον Πανιώνιο μια ενδεκάδα βάσεις των λεπτών συμμετοχής στα πέντε πρώτα παιχνίδια, αυτή είναι: Γιαννακόπουλος 473 λεπτά, Τασούλης 473 λ., Μητρόπουλος 473 λ., Παντίδος 469 λ., Γιάννου 466 λ., Μπουμάλ 444 λ., Σιώπης 431 λ., Κολοβός 355 λ., Χατζησαίας 342 λ., Αργυρόπουλος 282 λ., Ιμπαγάσα 211 λ. Άλλοι παίκτες που ακολουθούν από πίσω είναι οι Μπούζας 210 λ., Πάνος 191 λ., Γκέζος 131 λ., Μασούρας 99 λ., Γκίνη Νταμιάνο 66 λ., Φούντας 55 λ. Σμυρλής 4 λεπτά. Δεν πήραν χρόνο συμμετοχής οι Παπαδόπουλος, Καλογεράκης, Φουρλάνος, Χολέβας, Βουτσιώτης, Γιαλαμίδης, Κόμνος, Χαροντάκης, Κωστάκης, Ζαχαράκης, Σταυροθανασόπουλος.