Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

Ο ΠΑΣ τίμησε στην Ιταλία τη μνήμη του Αστόρι

Οι αρχηγοί των ομάδων με τη φανέλα του ΠΑΣ με το όνομα του Αστίρι και το νούμερο 13 που φορούσε

Ολοκληρώθηκε ο 1ος αγώνας της ομάδας μας στο πλαίσιο της συμμετοχής της στο Viareggio Cup, απέναντι στη Fiorentina.

Σε ένα καλό αγώνα ο ΠΑΣ δέχτηκε γκολ στο 3ο λεπτό. Με αποφασιστικότητα οι ποδοσφαιριστές του κατάφεραν να γυρίσουν των αγώνα και να ισοφαρίσουν με τον Ντόλοβατς στο 26 μετά από ασίστ του Ζαχαρού, με γυριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο δεξί γάμα του αντίπαλου τερματοφύλακα.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε ο ΠΑΣ να έχει καλή εμφάνιση. Με γκολ του Ζαχαρού  γύρισε το παιχνίδι σε 1-2 αλλά οι Ιταλοί στο 83΄ισοφάρισαν το σκορ σε 2-2.
Πριν την έναρξη του αγώνα η ομάδα του ΠΑΣ παρέδωσε στη Fiorentina σε ένδειξη τιμής μία φανέλα με το νούμερο 13 και το όνομα του μεγάλου αρχηγού της Φιορεντίνα Ντάβιντε Αστόρι που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.