Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Στην κορυφή οι παίδες του ΠΑΣ Ατρόμητος

Ρεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Ατρόμητος - Α. Ο. Γιάννινα

Μεγάλη νίκη με ανατροπή σημείωσαν οι Παίδες του Π.Α.Σ. Ατρομήτου Ιωαννίνων έναντι της ομάδας του Α.Ο. Γιάννενα με τελικό σκορ 1-3. Με αυτή την εντυπωσιακή νίκη ο Π.Α.Σ. Ατρόμητος παραμένει στην κορυφή με 19 βαθμούς!

Αποφασισμένες και με στόχο τη νίκη μπήκαν και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε χωρίς να σημειωθεί κανένα τέρμα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το σκορ για την ομάδα του Α.Ο. Γιάννενα άνοιξε ο Γκουγιάννος Γεώργιος. Άμεση ήταν η απάντηση του Ατρομήτου, με τον Παπανικολάου Θέμη να φέρνει το σκορ στο 1-1. Στη συνέχεια, ο Ατρόμητος κερδίζει το προβάδισμα με ένα εντυπωσιακό γκολ του Ντότη Βασίλη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντότης Βασίλης με ένα απευθείας φάουλ. Ευκαιρία δόθηκε στον Α.Ο. Γιάννενα να μειώσει το σκορ την οποία όμως δεν εκμεταλλεύτηκε, καθώς ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου Βακαλόπουλος Πέτρος κατάφερε να αποκρούσει το πέναλτι που εκτέλεσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας Μακρής Δήμος.