Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2015

Νίκη και ήττα στο Αγρίνιο οι ομάδες νέων του ΠΑΣ

Νίκη της Κ-17 και ήττα της Κ-15 του ΠΑΣ στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό

Για το πρωτάθλημα σούπερ λίγκα Κ-17 ο ΠΑΣ πέτυχε σημαντική νίκη με σκορ 2-1 στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού. Ο ΠΑΣ βρέθηκε να χάνει από το 3ο λεπτό όταν ο Παναιτωλικός έκανε το 1-0 με κεφαλιά του Μπακογιάννη.
Όμως ο «Άγιαξ» αντέδρασε, βγήκε μπροστά και κυνήγησε την ισοφάριση. Παρά τις τρεις πολύ καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο το γκολ ήρθε στο 62' μετά από σέντρα του Κιτσάκη και κεφαλιά του Καμποτά. Η ανατροπή σε 1-2 έγινε στο 70' μετά από μια κούρσα και σέντρα του Παπαδόπουλου και όμορφο γυριστό σουτ από τον Λαμπίρη.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Πατσιούρας, Μπούτζας (89' Μπαράτσας), Κιτσάκης, Μπελάς, Γεωργούλας, Λιάσος (46' Λαμπίρης), Λιάπης (53' Παπαδόπουλος), Ν. Ψαρράς, Καμποτάς (78' Ρίζος), Ι. Ψαρράς, Μαλάμος (87' Κωσταμένος).

Κ-15: Παναιτωλικός – ΠΑΣ 2-0

Για το πρωτάθλημα Κ-15 της σούπερ λίγκα ο ΠΑΣ έχασε στο Αγρίνιο 3-0 από τον καλό Παναιτωλικό.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Καρατζένης, Ιωαννίδης (67' Πέταλης), Εβραίζογλου, Μέγας, Κωσταράς, Βάσιος (40' Ζούμπας), Μιλάι, Γώγος (74' Λαππας), Δήμου (61' Μπανδέλης), Καραμποίκης, Τζιοβάρας(41' Στραγάλης)