Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2015

Ποιές ομάδες εξασφάλισαν την πρόκριση στο κύπελλο

Τι έγινε σήμερα στα γήπεδα των αγώνων κυπέλλου της ΕΠΣΗΠ

Στους αγώνες της φάσης των «16» του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ που έγιναν σήμερα δεν έλειψαν και οι εκπλήξεις.
-Στο γήπεδο «Αγία Σοφία» στη Νεοκαισάρεια η Α. Ε. Μικρασιατών κέρδισε 2-0 την πρωτοπόρο Δόξα Κρανούλας και την άφησε εκτός κυπέλλου. Τα γκολ πέτυχαν Ανανιάδης και Ράγιας.

-Στην Ανατολή η τοπική ομάδα μετά από καταπληκτική εμφάνιση στο β’ ημίχρονο συνέτριψε με σκορ 3-0 τον Α. Ο. Βελισαρίου και προκρίθηκε στους «8». Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη από τους Μάρκο, Νούση και Σκανδάλη.

-Η Θύελλα Ελεούσας στο γήπεδο «Θεόδωρος Λώλης» έσωσε την παρτίδα κερδίζοντας με σκορ 2-1 το Ροδοτόπι. Στο 27’ ο Σιώτας το 1-0, ισοφάρισε 1-1 το Ροδοτόπι στο 40’ με τον Φεζούλα, αλλά στο 52’ ο Αλεξίου έκανε το 2-1.

-Στους Λογγάδες ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας κέρδισε τον Τιτάνα 1-0 με γκολ του Ναυρόζογλου.
-Στο Σταυράκι η τοπική ομάδα και η Θύελλα Κατσικά αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, αφού στο 90’ η Θύελλα έχασε πέναλτι με τον Στέφο. Το 0-0 παρέμεινε αμετάβλητο και στην παράταση. Στα πέναλτι εξασφάλισε την πρόκριση η Κατσικά με 4-1.

-Στη Κόνιτσα η Πίνδος κέρδισε 2-1 την περσινή κυπελλούχο Α. Ε. Χουλιαράδων. Τα γκολ: 44’ Λάμπρου 1-0, 57’ Μπάρκας με πέναλτι 1-1, 85’ Πούλιος 2-1.

- Η Αγία Μαρίνα καίτοι είναι στη Β’ ερασιτεχνικής κέρδισε 3-2 τον Α.Ο. Κόντσικας και εξασφάλισε την πρόκριση. Τα γκολ: 8’ Αλεξίου 0-1, 35’ Κοτσώνης 1-1, 40’ Κοτσώνης 2-1, 62’ Παπαγιάννης 3-1, 78’ Κοσμάς 3-2.

Εκκρεμεί ένα ακόμα παιχνίδια Αμπελόκηποι – ΠΑΣ που θα γίνει την Τετάρτη 4 Νοεμβρίου.

-Οι ομάδες που προκρίθηκαν σήμερα είναι: Α. Ε. Μικρασιατών, Α. Ο. Ανατολής, Θύελλα Κατσικά, Πίνδος Κόνιτσας, Αγία Μαρίνα, Κένταυρος Μουσιωτίτσας, Θύελλα Ελεούσας.