Τρίτη 31 Μαρτίου 2015

Καλός ο Τζημόπουλος στο ματς Ν. Κορέα - Ν. Ζηλανδία 1-0

Και στα 90 λεπτά του αγώνα Ν. Κορέα - Ν. Ζηλανδία 1-0 αγωνίστηκε ο Θέμης Τζημόπουλος

Ολοκληρώθηκε στη Σεούλ η διεθνής αναμέτρηση Νότιας Κορέας – Νέας Ζηλανδίας. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν 1-0 με γκολ που σημείωσαν στο 86’ με τον Lee Sung-Jae σε μια άτυχη στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

Με την ομάδα της  Νέας Ζηλανδίας ντεμπούτο έκανε ο Θέμης Τζημόπουλος που αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, Θα λέγαμε ότι ήταν από τους παίκτες που ξεχώρισαν με το πάθος και το πείσμα, παρά το ότι λίγες μέρες γνώρισε τους νέους συμπαίκτες του και το μειονέκτημα που είχε λόγω κλιματολογικών συνθηκών.

Βλέπετε αριστερά και τη διάταξη των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο με το Τζημόπουλο να είναι στο κέντρο της άμυνας

Η Νέα Ζηλανδία αγωνίστηκε με 4-2-3-1, σύστημα που εφαρμόζει στον ΠΑΣ και ο Γιάννης Πετράκης και ο Θέμης Τζημόπουλος αγωνίστηκε στο κέντρο της άμυνας με το νούμερο 4 στη φανέλα.

Το ματς εκεί ξεκίνησε νύχτα υπό το φως των προβολέων και στη Ελλάδα ήταν 2 η ώρα μεσημέρι. Ο Θέμης Τζημόπουλος αναμένεται Πέμπτη στα Γιάννινα και Παρασκευή θα προπονηθεί ενόψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό.