Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015

Με Μασούρα η Εθνική Παίδων 1-1 με την Τουρκία

Με την Εθνική Παίδων αγωνίστηκε και ο Αλέξανδρος Μασούρας της ομάδας νέων Κ-17 του ΠΑΣ

Την ευκαιρία για δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα είχε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Βασίλης Γεωργόπουλος στο φιλικό ματς της Εθνικής Παίδων με την Τουρκία, με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται την Τρίτη (10/2) στις Σέρρες και να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που προετοιμάζεται για τους αγώνες της elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (21-26/3, Πολωνία), βρήκε δίχτυα με τον Παυλίδη στο 10ο λεπτό, ενώ είχε και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο.
Στο ματς με την Τουρκία έλαβε μέρος  με την εθνική ομάδα και ο Μασούρας της ομάδας νέων Κ-17 του ΠΑΣ
Την Πέμπτη (12/2), οι δύο ομάδες θα δώσουν στις Σέρρες και νέο φιλικό παιχνίδι με ώρα έναρξης τις 15.30.

ΕΛΛΑΔΑ: Γαβαλάς, Τσιμπούκας (41' Μασούρας), Κατράνης (41' Νικολάου), Ευαγγέλου, Ρέτσος, Νάτσος (41' Λάμπρου), Μίγγος (41' Χατζηδίμπας), Καπτέλι (41' Δοδοντσάκης), Παυλίδης (41' Σαμπανίδης), Λημνιός (41' Μπουζούκης), Κιρτζιαλίδης (41' Καραμήτος).